zelatyna
Ogólne,  Pielęgnacja,  Włosy

Laminowanie włosów- czyli keratynowe prostowanie w domowym zaciszu

Włosy …hmm…prawdziwy temat rzeka. Marzymy, aby były piękne, długie i gęste. Niestety nie każdą z nas natura obdarzyła takim darem. Stosując odpowiednią pielęgnację i suplementy diety można sobie pomóc w utrzymaniu pięknej czupryny. Wcale nie twierdzę, że trzeba wydawać majątek, aby taki efekt osiągnąć. Ja lubię wszelkie nowości i ciekawostki, niekoniecznie z wyższej półki. Dlatego postanowiłam się tym podzielić. Brzmi ciekawie? A zatem czytajcie dalej…

Chociaż większość z nas przyzwyczajona jest do drogeryjnych kosmetyków, które są wygodne i łatwe w użyciu można również zastosować tańszą alternatywę. Mało kto lubi „babrać” się w różnych papkach, ale czasami warto spróbować „babcinych „metod na pielęgnację. Znam wspaniały sposób na wygładzenie, odżywienie i wyprostowanie włosów zachowując przy tym ich objętość. Laminowanie, czyli keratynowe prostowanie   to doskonały sposób na osiągnięcie spektakularnych efektów w domowym zaciszu. A więc, co należy zrobić? Wystarczy zastosować żelatynę spożywczą. Zawarta w niej keratyna jest podstawowym budulcem włosów, a więc doskonale uzupełni ubytki i wygładzi każdy włos bez obciążania go. Jeśli dodamy do tego ulubioną odżywkę zyskamy podwójnie.

Podam przykładowy przepis na maskę keratynową. Proporcje można zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od długości i jakości włosa.

Składniki:

2 łyżki stołowe żelatyny spożywczej

przegotowana ciepła woda (3 łyżki stołowe)

ulubiona maska do włosów (opcjonalnie olej kokosowy)

miseczka

ręcznik

folia spożywcza

Przygotowanie:

Rozpuszczamy żelatynę bardzo dokładnie w ciepłej wodzie, po ostygnięciu dokładamy odżywkę lub wspomniany olej kokosowy. Dokładnie wszystko mieszamy i nakładamy na uprzednio umyte, ale lekko wilgotne włosy. Upewnijmy się, że pokrywamy maską każdy włos zgodnie z jego wzrostem, ale od połowy długości, nigdy od skóry. Owijamy czuprynę w folię i ręcznik i pozostawiamy około godziny, oczywiście można dłużej. Potem dokładnie spłukujemy i powolutku rozczesujemy, można użyć suszarki, ale ja jestem zwolenniczką naturalnego wyschnięcia włosów. Nie przerażajcie się, jeśli włosy w dotyku będą szorstkie i trudne do rozczesania, czasami może się tak zdarzyć, gdyż mamy różne włosy. Należy zastosować odżywkę w sprayu ułatwiającą rozczesywanie i ułożyć włosy jak zwykle.

Pamiętajmy, aby nie stosować takiej maski częściej niż raz w tygodniu, gdyż zbyt duża ilość keratyny we włosach może je przesuszyć. Musimy obserwować naszą czuprynę i w razie potrzeby zmienić proporcje maski lub odżywkę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *