mama
Ogólne

Mama to serce rodziny

Mama, mamusia, matka, opiekunka domowego ogniska, serce rodziny… można długo tak wymieniać. Wszystkie te, określenia łączy jeden wspólny mianownik. Mama to najukochańsza osoba, której nie da się zastąpić. Kochajmy ją każdego dnia, bo oddała nam wszystko i oddałaby jeszcze więcej. Teraz to rozumiem, bo sama jestem mamą i rozpływam się, gdy moja córeczka mówi: „mamusiu kofam cię”…

„Bo choćby cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeśli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie”. Jojo Moyers

Dzień Matki to święto wszystkich mam. Obchodzone jest w wielu krajach w różnych terminach i na wiele sposobów. W Irlandii jest to czwarta niedziela Wielkiego Postu, więc data jest zmienna. Natomiast w Polsce ten wspaniały dzień wypada zawsze 26 maja. Sprawmy, aby był wyjątkowy.

W jaki sposób możemy uszczęśliwić nasze mamy? Przygotujmy pyszne śniadanie i zaplanujmy wspaniały dzień. Brzmi banalnie? Być może tak, ale dla mamy wszystko co robimy jest najważniejsze i wartościowe, na pewno to doceni i sprawimy jej ogromną radość. Zabierzmy ją do kina, teatru albo kosmetyczki. Nie zapominajmy o kwiatach (każda kobieta je kocha). Jeśli nie mamy możliwości spędzenia tego dnia z mamą, bo na przykład na stałe mieszkamy za granicą (tak jak ja), skorzystajmy z opcji internetowej. Możemy przesłać bukiet kwiatów dzięki poczcie kwiatowej (www.pocztakwiatowa.pl ). Wybierzmy z wybranych propozycji i upewnijmy się, czy przesyłka dotrze na czas. Jeśli kwiaty to za mało, możemy dobrać, a nawet spersonalizować czekoladki, polecam Chocolissimo (www.chocolissimo.pl). Ruszmy wyobraźnię i zaprojektujmy coś słodkiego dla naszej ukochanej mamy. Inspiracji możemy poszukać również w sklepie online www.crazyshop.pl, gdzie znajdziemy szeroki asortyment cudownych gadżetów od poduszek, po kosmetyczki czy kubki. Sklep ma także możliwość personalizacji prezentu i to dodatkowy plus.

Pamiętajcie, że prezenty to tylko rzeczy, które kiedyś pokryje kurz i zostaną zapomniane. Odważę się powiedzieć, że każda mama oczekuje naszej obecności bardziej niż nowego portfela, kwiatów czy kubeczka. Razem spędzone chwile wzmocnią więzi i na długo pozostaną w pamięci. Wspomnienia są nieśmiertelne. Cieszmy się i doceniajmy każdy dzień z mamą nie tylko w dniu jej święta.Niech nasze mamy czują się kochane cały rok!

„Kochajmy mamę za dziś, wczoraj i jutro”. Myśl własna.Dedykuję ten wpis wszystkim mamom, aby czuły się kochane i wartościowe każdego dnia. Życzę nam cudownego Dnia Matki.

kwiatki

Mamuśki jak spędzacie nasz dzień? Podzielcie się pomysłami i kreatywnością dzieciaków. Cudownego dnia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *