social media
Ogólne

Social Media czyli facebooki, instagramy i inne używki internetu

Żyjemy w czasach, gdzie króluje Internet, telefony komórkowe, komputery i tym podobne sprzęty, dzięki którym odwiedzamy Social Media. Wygoda, a zarazem przekleństwo naszych czasów, bo bardzo łatwo się od nich uzależnić. Kto z nas nie zna osoby, która nie potrafi spędzić dnia bez mediów społecznościowych. Ośmielę się mówić o tym wprost, gdyż sama złapałam się na tym, że być może należę do tych setek jak nie milionów osób uzależnionych od telefonu komórkowego. Jest to choroba, która powoli trawi nasze niczego nieświadome społeczeństwo.

Dzięki pracy w kawiarni mogłam zaobserwować jaki ogromny jest to problem. Wyobraźcie sobie młodą parę, która wybrała się na kawę i ciacho. Zakochani wchodzą, trzymając się za ręce, szepcąc sobie coś do ucha. Składają zamówienie nie odrywając od siebie wzroku, po czym siadają i rozpoczynają konsumpcję. To trwa zaledwie chwilę, bo potem następuje transformacja. Oboje jak zaczarowani chwytają za telefony i w pełnym skupieniu pochłaniają informacje z „komórki” zapominając o całym świecie. Kawa na pewno już wystygła…

Z niedowierzaniem patrzyłam jak czar tej zakochanej pary pryska, ponieważ sięgając po telefony zatracają się całkowicie, a wszystko gaśnie bezpowrotnie. Poprzez takie sytuacje możemy zauważyć, że tracimy zdolność swobodnego porozumiewania się ze sobą. Prawdziwe życie przenosimy do sieci i komunikujemy się za pomocą Messengera lub tym podobnych „cudów” 21-szego wieku. Oceniamy innych za pomocą otrzymanych „lajków” czy komentarzy na naszym profilu. To przykre, że podstawowe wartości jak bliskość czy rozmowa tracą wartość na rzecz wirtualnego świata.

Nie zamierzam „oczerniać” Internetu, bo to wspaniały wynalazek, ale jak wszystko w nadmiarze potrafi zaszkodzić. Korzystajmy świadomie z jego dobrodziejstw, ale nie dajmy się zdominować. Dajmy szansę na odbudowanie prawdziwych relacji z ludźmi.

Może jestem staromodna, ale tęsknię za listami. Ten wspaniały sposób komunikacji został już praktycznie zapomniany i wyparty na rzecz wygodnych smsów lub e-maili. Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy, może czas na małe zmiany i odłożenie telefonu na jakiś czas dobrze nam wszystkim zrobi.

facebook

Telefony, internet, social media czy inne zarazy. Hahaha chyba przesadziłam co? To wszystko jest dla ludzi i jeśli będziemy korzystać z tych dóbr ”z głową” na pewno nam nie zaszkodzi. Najważniejsze to znaleźć alternatywę np. poczytać książkę aby całkowicie się nie zatracić. Podsyłajcie sposoby na spędzenie wolnego czasu, każda rada cenna. Kreatywnego dnia!

2 komentarze

  • margarithes

    A wiesz, wysyłam ludziom mnóstwo kartek pocztowych, wydaję majątek na znaczki, ale lubię to… piszę listy i bardzo lubię dostawać odpowiedzi. Wydaje mi się, że warto wrócić do pisania tradycyjnych listów, ale ktoś musi rozpocząć podróż…

    • StylowaBlondynka

      Cieszę się bardzo ,że „tacy ludzie” jeszcze istnieją,to piękna tradycja i powinna byc kultywowana, a nie porzucona i zapomniana na rzecz nowoczesnych rozwiązań. Brawo!!! tak trzymaj!!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *