Ogólne

Motywacja,Inspiracja,Wiedza czyli Twórcze Spotkania Biznesowe

Motywacja, inspiracja czy wiedza to potrzeby każdego z nas.Pragniemy zmian, poprawy komfortu życia. Bywa jednak, że brakuje nam czasu, pomysłu, odwagi, a niekiedy pieniędzy. Z pomocą przychodzą nam różne szkolenia takie jak np. Twórcze Spotkania Biznesowe.

Wkrótce w mieście Athlone ( w sercu Irlandii) odbędzie się takie pierwsze spotkanie. Postanowiłam wziąć w nim udział. Trochę z ciekawości, a także z polecenia mojej przyjaciółki, która zapewniła mnie, że będzie to ogromna dawka pozytywnego myślenia i optymizmu. Będzie to moje pierwsze spotkanie tego typu i pomimo sceptycyzmu jestem podekscytowana.

Dlatego, kiedy nadszedł dzień wydarzenia zjawiłam się na miejscu przed czasem, gdzie miałam przyjemność poznać Prelegentów spotkania. Jako pierwsza wystąpiła Daria Janowska, kobieta o wielu pasjach. Wizażystka, doradca do spraw wizerunku, a także współzałożyciel projektu Metamorphosis, który ma na celu wydobywanie piękna fizycznego, jak i duchowego spośród wybranych. Daria skupiła się głównie na wizerunku biznesowym i przekazała nam kilka cennych informacji. Pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz (wiadomo) i wygląd zewnętrzny ma tu kluczowe znaczenie. Makijaż, fryzura, dodatki czy garnitur tworzą kompletną całość i każdy detal musi być przemyślany i odpowiednio dobrany do osoby, czy rodzaju spotkania. Wykład trwał około 30 minut, ale na szczęście udało mi się wychwycić parę ciekawych trików.

Na drugi ogień poszedł Łukasz Zalewski, doradca finansowy do spraw ubezpieczeń, emerytur czy oszczędności. Łukasz potrafił przekazać wiele cennych informacji bez zanudzania i wciskania kitu. Emerytura czy ubezpieczenie na życie to ważny aspekt naszej egzystencji, jednak często pomijany lub odkładany na później. Dzięki tej prezentacji mogłam świadomie wybrać rodzaj świadczenia dopasowany do mojego stanu, zdrowia czy warunków materialnych. Pozornie nudne fakty okazały się ciekawym drogowskazem na przyszłość.

„Wielkie duchy zawsze napotykały na gwałtowny sprzeciw przeciętnych umysłów”. Albert Einstein

Jako ostatnia zaprezentowała się Agnieszka Piaskowska przedsiębiorcza mama, life coach oraz pracownik branży medycznej. Agnieszka wykładała na temat samooceny, motywacji, przekonań. Zainteresowała mnie ciekawym przykładem z życia twórcy żarówki Thomasa Edisona.

Pewnego dnia matka Thomasa otrzymała pismo ze szkoły i po przeczytaniu treści zalała się łzami. Nauczyciele uważali jej syna za opóźnionego w rozwoju i zamierzali usunąć go z placówki. Gdy Thomas spytał o powód łez matki, bez zastanowienia odpowiedziała, że jest z niego dumna, gdyż został uznany za bardzo inteligentnego i obecna szkoła jest dla niego niewystarczająca. Skłamała. Dopiero po jej śmierci Edison odnalazł list i poznał brutalną prawdę. Jaki jest morał tej historii? Kłamstwo matki było dla Edisona motorem do działania i tak mocno w to uwierzył, że po wielu nieudanych próbach zdarzył się cud  i oto mamy żarówkę.

Istotne jest, co mówimy dzisiaj do swoich dzieci czy bliskich, bo to ma ogromny wpływ na ich przyszłe życie. Agnieszka zrobiła na mnie wrażenie nie tylko ciekawym wykładem, ale również swoją szczerością, otwartością i profesjonalizmem, dlatego jej wystąpienie najbardziej zapadło mi w pamięć.

Na koniec spotkania nastąpiła interakcja z uczestnikami wydarzenia. Wymieniliśmy się kontaktami i mieliśmy możliwość pogadania ze wszystkimi. Podsumowując całość jednym zdaniem: było to bardziej spotkanie towarzyskie, interaktywne niż biznesowe. Nie do końca tego oczekiwałam,ale mogę uznać je za udane. Myślę że nazwałabym to Twórcze Spotkania Motywacyjne lub Interakcyjne niż Biznesowe. Na pewno polecam tego typu spotkania, gdyż możemy zaczerpnąć trochę wiedzy, innego powietrza, usłyszeć coś, o czym zapomnieliśmy i poznać ciekawych pozytywnych ludzi o podobnych pasjach i celach.

„Dopóki nie zdecydujesz się zrobić czegoś, czego nie potrafisz nigdy nie urośniesz”. Mateusz Grzesiak

Fot. jnphotography.ie

2 komentarze

 • Sukces, Cel - Pal!

  Witam,
  Ja swoją”przygodę” z Twórczymi Spotkaniami Biznesowymi rozpocząłem od eventu w mieście Navan. Również nie wiedziałem czego mam się spodziewać, jednak atmosfera panująca w czasie spotkania, bardzo miło mnie zaskoczyła. Pozytywna energia była we mnie jeszcze kilka godzin po, powrocie do domu :-).
  Pozdrawiam Piter

  • StylowaBlondynka

   Cieszę się, że mamy pozytywne odczucia co do takich spotkań. Oby jak najmniej rozczarowań. Pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *