Pielęgnacja,  Włosy

Siemię Lniane- cud natury za bezcen

Pewnie wiele z Was zastanawiało się jak skutecznie, a przede wszystkim niedrogo zadbać o urodę. Otóż ja miałam ten sam dylemat. Obecnie rynek kosmetyczny bombarduje nas różnymi specyfikami, od najdroższych markowych „cudów” po dużo tańsze odpowiedniki. Często jednak zapominamy o wspaniałościach jakie daje nam natura, o babcinych recepturach, które były równie skuteczne, a co najważniejsze tanie i w zasięgu naszej ręki.

Maseczka na twarz

Dwie łyżki stołowe siemienia lnianego zagotuj z połową szklanki wody, cały czas mieszając, bo woda szybko paruje i łatwo można przypalić. Jeśli już konsystencja przybierze postać galaretki, trzeba przecedzić jeszcze gorący specyfik na gazie bądź sitku, aby oddzielić ziarenka. Po ostygnięciu nakładamy powstały żel na całą twarz, a nawet skórę głowy (szczególnie jeśli mamy problem z łupieżem czy suchością skalpu). Po około 20 minutach zmywamy i nakładamy ulubiony krem.

glut

Maseczka na włosy

Postępujemy tak samo jak w przypadku maseczki na twarz. Po ostygnięciu żelu dokładnie mieszając dokładamy ulubioną maskę do włosów lub olej kokosowy, w zależności od długości i jakości naszych pukli. Zanim nałożymy maskę umyjmy uprzednio włosy, najlepiej szamponem oczyszczającym, ja użyłam szamponu micelarnego Biowax. Aby wzmocnić efekt można owinąć głowę w folię i nałożyć ręcznik na około 30 minut do godziny. Zmywamy preparat letnią wodą. Rozczesujemy i suszymy najlepiej naturalnie.

Biomax

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *